- اخبار اجتماعی - به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری تاج من، دیوان عالی کشور امروز ضمن رد فرجام‌خواهی به عمل آمده در پرونده «محمد قبادلو» اعلام کرد دادنامه نامبرده را مستنداً به شق الف ماده 469 قان...
- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری تاج من، دیوان عالی کشور امروز ضمن رد فرجام‌خواهی به عمل آمده در پرونده «محمد قبادلو» اعلام کرد دادنامه نامبرده را مستنداً به شق الف ماده 469 قانون آیین دادرسی کیفری "ابرام" کرده است.

این عبارت به معنای تأیید حکم بدوی دادگاه است که محمد قبادلو را به اعدام محکوم کرد.

مرکز رسانه قوه قضائیه 25 آبان‌ماه اعلام کرده بود بر اساس حکم صادر شده توسط دادگاه انقلاب تهران، فردی که در اقدامی تروریستی به صورت عمد و با قصد جان مأمورین نیروی انتظامی، با خودروی سواری خود به سرعت به مأمورین هجوم برده و در اثر برخورد با آنها، یک پلیس را به شهادت رسانده و تعدادی را نیز مجروح کرده بود پس از اعترافات صریح خودش مبنی بر ارتکاب جرم در دادگاه و مستندات مستدل موجود در پرونده، به افساد فی‌الارض از طریق جنایت علیه تمامیت جسمانی افراد، تخریب و اقدام علیه امنیت ملی ‌کشور که منجر به اخلال در نظم عمومی و ناامنی در کشور و وارد کردن خسارت به افراد و اموال عمومی، متهم و به اعدام محکوم شد.

حکم اعدام "محمد قبادلو" تأیید شد

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمد قبادلو و تعدادی دیگر از اغتشاشگران صبح روز شنبه 7 آبان به ریاست قاضی صلواتی در دادگاه عمومی و انقلاب تهران، با حضور مستشاران دادگاه، متهمان و وکلای آنها، جمعی از افسران انتظامی که در درگیری با آشوبگران مجروح شده بودند و خانواده شهدای امنیت، برگزار شد.

در کیفرخواست صادرشده از سوی نماینده دادستان که در دادگاه قرائت شد، مشخص شد که یکی از متهمان به نام "محمد قبادلو" فرزند محمدعلی به افساد فی‌الارض از طریق اقدام گسترده علیه مأموران موتوری نیروی انتظامی با اصابت خودروی سواری پیکان سفیدرنگ که منجر به شهادت استوار وحید کرم‌پور حسنوند و مجروح شدن 5 مأمور پلیس شده است، به چنگ عدالت گرفتار شده است.

نماینده دادستان با حضور در جایگاه، ضمن قرائت کیفرخواست متهم محمد قبادلو گفت: متهم توسط یک دستگاه پیکان سفیدرنگ با حمله به مأموران موتورسوار انتظامی که برای حفظ امنیت در حال اجرای مأموریت خود بودند، ضمن زیر گرفتن آنها باعث شهادت استوار وحید کرم‌پور حسنوند و مجروح شدن تعدادی از افسران انتظامی شد. طبق نظریه پزشکی قانونی، شهید کرم‌پور به‌دلیل ضربه شدید وارده به سر و له‌شدگی بافت مغز خونریزی کرده است و همین موضوع علت شهادت وی است.

در ادامه جلسه، پدر شهیدِ سعید «فرید کرم‌پور حسنوند» با حضور در جایگاه، خواستار اشد مجازات برای قبادلو شد.

محمد قبادلو در جلسه رسیدگی در دادگاه و در حضور قاضی و مستشاران، صراحتاً اقدام مجرمانه خود را پذیرفت.

در ادامه می‌تواند فیلم اعترافات محمد قبادلو در دادگاه را ببینید:

انتهای پیام/؛

منبع : منبع