به گزارش تاج من،  علی لطیفی بازیکن اسبق استقلال درباره شرایط این روزهای این تیم و انصراف آجرلو از حضور در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال، همچنین توصیه سرمربی استقلال و بازیکنان برای کسب...
به گزارش تاج من، 

علی لطیفی بازیکن اسبق استقلال درباره شرایط این روزهای این تیم و انصراف آجرلو از حضور در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال، همچنین توصیه سرمربی استقلال و بازیکنان برای کسب هر دو جام قهرمانی اظهاراتی را مطرح کرد:

نظر شما در رابطه با انصراف آجرلو از حضور در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال چیست؟

به نظرم این کار او عاقلانه بود. او کاری را در استقلال شروع کرده و تا اینجا هم خیلی خوب پیشرفته و توانسته با مدیریت فوق العاده ای که داشت عنوان قهرمانی را با این تیم کسب کند. هرچند که او نیز مثل سایر مدیران نقاط ضعف و قوتی داشته است اما این اقدام او یک روی سکه است.

روی دیگر سکه چیست؟

آجورلو یک حرکت هوشمندانه دیگر کرد و آن این بود که متوجه شد با حضور رقبایی مثل مهدی تاج، نبی واعظ آشتیانی و مدیرانی که در عرصه فوتبال توانایی و سابقه بالایی دارند هیچ شانسی برای این کار ندارد. به همین خاطر اگر می آمد و دوباره شکست می خورد به مراتب بیش از پیش ضرر می کرد. ضمن اینکه مدیرعاملی در استقلال و پرسپولیس دست کمی از فدراسیون فوتبال ندارد بلکه شاید در پارامترهایی مثل محبوبیت و جایگاه اجتماعی شرایط به مراتب بهتری از ریاست فدراسیون فوتبال را برای او رقم بزند.

در رابطه با ساپینتو و اینکه از بازیکنان تیمش خواسته برای کسب دو عنوان قهرمانی لیگ و جام حذفی تلاش کنند چه صحبتی دارید؟

من جزو کسانی هستم که معتقدم باید از ساپینتو حمایت شود. چون بهترین مربیان دنیا هم بدون حمایت موفق نمی شوند. اگر فصل پیش اتفاقات خوبی در این تیم رقم خورد به خاطر حمایت آجرلو در کنار هوشمندی خود مجیدی بود. اما اگر حمایت تمام قد باشگاه از مجیدی نبود قطعاً این قهرمانی رخ نمی داد. همانطور که محمود فکری هم تیم بسیار خوبی داشت اما بدون حمایت باشگاه و هواداران زمین خورد.

درباره روحیه تشویق کننده ساپینتو صحبتی دارید؟

من معتقدم اون نباید تا این اندازه توقعات را بالا ببرد. یادمان هست روزی که برای معارفه آمده بود قول چهار قهرمانی را داد، حالا هم با بازیکنانش حرف زده و به آنها گفته دو قهرمانی در این فصل می‌خواهد. هوادار استقلال به اندازه کافی احساسی و کم سن و سال است و نباید با این قبیل حرفها توقعات آنها را از چیزی که هست بالاتر برد.

چطور؟

شما تصور کنید استقلال با همین شرایط و در حالی که لیگ سختی پیش رو دارد ممکن است دو هفته پشت سر هم شکست بخورد. آن وقت طرفداری که این حرفها را در ذهنش دارد با همان دو باخت فشار مضاعفی را روی تیم وارد خواهد کرد که این موضوع باعث می‌شود اعتمادبه‌نفس و تمرکز بازیکنان از بین برود. بنابراین معتقدم ساپینتو نباید تا این اندازه روی بحث قهرمانی مانور کند.

اما شاید او می خواهد از این طریق روحیه تیمش را بالا ببرد. این طور نیست؟

این کار خوبی است که تیم را در فرم قهرمانی آماده نگه دارید یا این ذهنیت را برایش ایجاد کنید اما این مسائل نباید باعث شود توقع هوادار زیاد شود. افرادی مثل مومنی یا مظلومی که در هیئت مدیره باشگاه هستند می توانند در این زمینه به او مشورت بدهند و فضای حاکم بر فوتبال ایران را برای ساپینتو باز کنند. به یاد دارم روزی که کی روش سرمربی تیم ملی ایران شد گفت ما تلاشمان را می کنیم ولی بخشی از این مسیر به شانس ربط دارد این حرف یک سوپاپ اطمینان بود که اگر تیم کی‌روش موفق نشد بگوید شانس با ما یار نبود. ساپینتو هم باید این مسائل را در نظر بگیرد و لااقل با تقلید از دیگر مربیان خارجی که در ایران کار کرده اند بی محابا قول ندهد.