عبدالعلی چنگیز در گفت و گو با خبرنگار تاج من و در خصوص عملکرد استقلال در لیگ بیست و سوم گفت: فصلی که به پایان رسید برای استقلال در تنش و طاقت فرسا بود و این تیم بدترین شرایط را تجربه کرد ولی با تمام ا...

عبدالعلی چنگیز در گفت و گو با خبرنگار تاج من و در خصوص عملکرد استقلال در لیگ بیست و سوم گفت: فصلی که به پایان رسید برای استقلال در تنش و طاقت فرسا بود و این تیم بدترین شرایط را تجربه کرد ولی با تمام اتفاقاتی که با آن دست به گریبان شد نتایج خوبی کسب کرد و اگر برخی اشتباهات و حاشیه‌ها نبود این تیم به قهرمانی دست پیدا می‌کرد. بزرگترین مشکل استقلال اختلافات داخلی بود که باعث شد مدیر عامل و سرمربی رو در روی یکدیگر قرار بگیرند و تمرکزشان بجای حل مشکلات تیم به جدال با یکدیگر پرداخته شود و کار به درستی پیش نرود.

وی ادامه داد: البته نکونام با وحدت و همدلی که در تیم بوجود آورد و حمایت هواداران باعث شد تا تیم مقابل حریفان نتایج خوبی بگیرد و اگر داوران در قضاوت‌هایشان دچار مشکل نمی‌شدند بطور حتم استقلال به قهرمانی می‌رسید. متأسفانه استقلال همانند گذشته رنگ آرامش را به خود ندید هر روز یک حاشیه جدید برایش بوجود می‌آمد و اجازه نمی‌داد تیم بطور کامل تمرکزش برروی بازی‌ها باشد اما در مجموع استقلال با حمایت هوادارانش عملکرد خوبی داشت و کادر فنی در فصل اول حضورش انتظارات را برآورده کرد.

جذب بازیکن باید اولویت اول باشد

کارشناس فوتبال در خصوص نقاط ضعف استقلال در لیگ بیست و سوم گفت: آبی‌ها نتوانستند در ابتدای فصل به دلیل مشکلات مالی و لج و لجبازی نفرات مورد نظر را جذب کند و همین موضوع باعث شد تا ضعف‌های زیادی در استقلال بوجود بیاید. نبود مهاجم ششدانگ و هافبک خلاق یا جانشینان صاحب نام، مصدومیت یامگا و مهدی پور همه دست به دست هم دادند تا شرایط برای استقلال در اواخر فصل سخت‌تر بشود اما کادر فنی و بازیکنان با صمیمیت و همدلی و حمایت هواداران دست به کار بزرگی زده و با تمام وجود تلاش کردند تا بتوانند بهترین عملکرد را داشته باشند که فکر می‌کنم با توجه به حمایت هواداران آنها از عملکرد کادر فنی و بازیکنان راضی بودند.

تغییر سرمربی رفتاری غیر حرفه‌ای است

کارشناس فوتبال در خصوص اینکه گفته می‌شود نکونام باید از سرمربی گری استقلال کنار گذاشته شود گفت: متأسفانه تفکرات غیر حرفه‌ای در فوتبال ما بیش از اندازه شده است. مگر می‌شود به یک مربی تنها یک سال فرصت داد و او را برکنار کرد. تمام مربیان موفق مربیانی هستند که چند سال با یک تیم کار کرده اند. سرمربی نیاز به زمان و امکانات خوب نیاز دارد تا موفق شود، در فوتبال ماکه ساختار و امکانات کافی وجود ندارد حداقل اجازه دهیم سرمربی تا پایان قراردادش به کارش ادامه دهد تا بتواند به هدف و برنامه‌ای که دارد دست پیدا کند. اگر نکونام برود سرمربی بعدی هم به زمان نیاز دارد تا موفق شود پس بازهم فصل آینده هواداران باید خون دل بخورند و تنها نظاره گر باشند که چطور تیمشان بخاطر عدم آگاهی و غیر حرفه‌ای بودن بهترین فرصت‌ها را از دست می‌دهد.

قضاوت‌های اشتباه قهرمانی را از استقلال گرفت

چنگیز با انتقاد از اشتباهات داوران لیگ برتری گفت: امسال یکی از پر اشتباه ترین داوری‌ها را در لیگ برتر شاهد بودیم. اکثر تیم‌ها از داوری ناراحت بوده و اعتقاد داشتند اشتباهات آنها باعث شده تا جایگاه آنها در جدول دچار تغییر شود. یکی از تیم‌های ضرر دیده استقلال بود که با همین اشتباهات قهرمانی را از دست داد. چند بازی اشتباهات آنقدر فاحش بود که باعث شد کمیته داوران اجازه قضاوت به تعدادی از داوران خاطی را ندهد اما محرومیت آنها هیچ سودی برای استقلال و دیگر تیم‌ها نداشته و آنها از اشتباه داوری متضرر شدند.

فوتبال پاک نباید یک آرزو باشد

وی در پایان و در خصوص ورود نهادهای نظارتی به بحث فساد در فوتبال گفت: روزگاری بود که پول هیچ سهمی در فوتبال نداشت و همه به عشق پیراهن بازی می‌کردند اما حالا شرایط کاملاً متفاوت شده است و همه چیز در فوتبال به پول ختم می‌شود. البته پول هر جا که باشد فساد هم وجود دارد اما امیدواریم حالا که نهادهای امنیتی در این قضیه ورود کرده اند تا برچیده شدن بساط فساد در فوتبال پا پس نکشند و مفسدان را به سزای اعمالشان برسانند تا دیگر شاهد این اخبار ناراحت کننده در فوتبالمان نباشیم.

کد خبر 6137346
منبع : منبع